Павуки в банці: Поліщук каже, що продав Кауфману "Михайлівський" за 200 млн грн

Все про економіку та фінанси

Бізнесмен Віктор Поліщук, який контролював банк «Михайлівський», в ефірі «Шустер LIVE» (див. нижче відео) знову заявив, що продав вказану фінустанову для Бориса Кауфмана в інтересах «Платинум Банку», причому назвав конкретну суму угоди – «трохи більше 200 млн грн» (цитата), які були сплачені безготівковим способом. Також він наголосив, що до угоди мав стосунок, зокрема, Дмитро Зінков та заступник глави НБУ Катерина Рожкова (яка, як стверджує Поліщук, «наполегливо рекомендувала» піти на таку угоду).

За словами В. Поліщука, кошти, отримані за продаж банку «Михайлівський», були спрямовані на погашення його кредитних зобов’язань перед «Михайлівським», завдяки чому й були вивільнені об’єкти застави, що правоохоронці трактують як незаконне виведення активів.

У ході свого виступу В. Поліщук також серед іншого запевнив, що йому не належить «Гуллівер» (про арешт якого на днях повідомляв генпрокурор Юрій Луценко).

P.S. У понеділок 21 листопада агентство "ЛігаБізнесІнформ" опублікувало інтерв`ю В. Поліщука, в якому він, зокрема, запевнив, що укладав договір про купівлю-продаж банку "Михайлівський" з компанією Б. Кауфмана, "і в його компанію перейшов Дорошенко". "Я думаю, що Рожкова і Гонтареву не попереджала про приєднання Platinum до Михайлівського. Мені здається, коли прийшов час, Гонтарева заборонила приєднувати з якихось причин. Тому і виник скандал", - зауважив В. Поліщук.

Довідково

Раніше В. Поліщук в ефірі телеканалу «1+1» заявляв, що продав «Михайлівський» Б. Кауфману.

Прес-служба Б. Кауфмана, Платинум Банку та НБУ спростовувала відповідну інформацію.

За неофіційними даними, дружина Поліщука – племінниця дружини російського прем’єра Дмитра Медведєва.

Поліщук вважався близьким до однієї з груп впливу в «Сім’ї», тоді як Кауфман – до іншої.

Наприкінці жовтня в будинку заступниці глави НБУ Катерини Рожкової був обшук в рамках розслідування банкрутства банку «Михайлівський».

За офіційними даними слідства, в «Платинум Банку» відкритий рахунок компанії «Фагор», на яку була переведена частина кредитного портфелю банку «Михайлівський».

Знову ж таки, за даними слідства, в результаті сумнівних операцій в банку «Михайлівський» перед банкрутством з його застави було виведене заставне майно підконтрольних власнику банку підприємств (слід розуміти, мався на увазі саме Поліщук, - ред.) вартістю 2,15 млрд грн.

Ще про сумнівні операції в банку «Михайлівський» див. тут.

P.S. Григорій Гуртовий (міноритарний акціонер «Платинум Банку» і глава спостережної ради; за офіційними даними НБУ, на 30.06.2016 він мав вирішальний вплив на фінустанову, незалежно від формального володіння; мав намір придбати 70% акцій банку, проте процес отримання погодження в НБУ був загальмований на фоні інформації про його затримання в Ізраїлі) торік в інтерв`ю не заперечував інформацію, що в 2013 році інвестиційна компанія ICU (серед співвласників якої до призначення главою НБУ в 2014 році була В. Гонтарева) брала участь в операції купівлі-продажу «Платинум Банку» в 2013 році. Згодом партнер в групі ICU Макар Пасенюк входив до наглядової ради «Платинум Банку».