Парламент Німеччини схвалив надання Україні важкого озброєння

Все про економіку та фінанси

Бундестаг Німеччини більшістю голосів схвалив пропозицію про постачання зброї Україні, в тому числі важкого озброєння. Згідно з повідомленням парламенту країни, 586 депутатів підтримали відповідний запит, 100 проголосували проти, а семеро утрималися, пише zn.ua.

Ухваленню рішення передували годинні дебати. Зокрема пропозицію підтримали партії правлячої коаліції та опозиційний блок ХДС/ХСС.

Рішення спирається на твердий принцип, що «за Статутом Організації Об’єднаних Націй Україна має необмежене право на самооборону», – заявила лідерка парламентської групи Зелених Брітта Хассельманн.

Вона також наголосила на необхідності «робити все можливе, щоб вийти з цієї шалено закріпленої залежності від викопного палива», щодо стосовно імпорту газу та нафти.

Водночас лідер ХДС/ХСС Фрідріх Мерц звинуватив канцлера Олафа Шольца у «невизначеності та слабкості» у питанні війни в Україні.

«Це не розсудливість, це вагання, це зволікання і це боязкість», - сказав він.

Зокрема, Мерц розкритикував попередню заяву канцлера про те, що постачання важкої зброї з Німеччини може спровокувати Третю світову війну та назвав таку оцінку історично «неправильною та такою, що вводить в оману», оскільки політика умиротворення в першу чергу створює умови для розширення агресії.

Натомість лідер партії та парламентської групи AfD Тіно Хрупалла попередив, що подальші поставки зброї Україні все ж можуть втягнути Німеччину у війну.

«В інтересах Німеччини і надалі підтримувати добрі відносини з обома країнами в політичному, економічному та культурному плані», – сказав Хрупалла.

Нагадаємо, минулого тижня канцлеру Німеччини Олафу Шольцу пригрозили відставкою через нестабільну позицію щодо поставок важкого озброєння Україні. Зокрема він особисто викреслив із планів поставок саме важке озброєння, та заявив, що не погодить цього.

Натомість парламент та деякі члени уряду дотримуються протилежної думки та вимагають ґрунтовної допомоги Україні у війні проти Росії.