Палата представників США затвердила пакет допомоги Україні на $40 млрд

Все про економіку та фінанси

Палата представників Конгресу США схвалила допомогу Україні на понад $40 мільярдів, оскільки Конгрес намагається забезпечити надходження військової допомоги та посилити уряд у Києві, який бореться з російським вторгненням, пише Reuters, констатує "Європейська правда".

Тепер документ направляється до Сенату, який, як очікується, швидко його розгляне.

Два тижні тому президент Джо Байден попросив Конгрес схвалити додаткові $33 мільярди допомоги Україні, але законодавці вирішили збільшити військове та гуманітарне фінансування.

Байден закликав Конгрес діяти швидко, щоб він міг підписати законопроєкт до того, як чинна оборонна допомога для України закінчиться пізніше в травні.

Пакет включає 6 млрд доларів на допомогу в сфері безпеки, включаючи навчання, обладнання, зброю та підтримку; 8,7 млрд дол на поповнення запасів американського обладнання, надісланого в Україну, і 3,9 млрд дол на операції Європейського командування.

Документ також уповноважує виділити 4 млрд дол на іноземне військове фінансування для підтримки України та інших країн, які постраждали від кризи.

Новий пакет допомоги також включає гуманітарну допомогу – 5 млрд дол для вирішення проблем продовольчої безпеки в усьому світі через конфлікт і майже 9 млрд дол для фонду економічної підтримки України.

Він надає сотні мільйонів доларів для допомоги біженцям і фінансування зусиль із захоплення активів олігархів, пов’язаних з президентом Росії Владіміром Путіним.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України.