ОВДП-портфель НБУ з початку липня збільшився на 25 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 28 липня його ОВДП-портфель становить 556,1 млрд грн, що на 12,5 млрд грн більше, ніж було на 27 липня (543,6 млрд грн) і на 25 млрд грн більше, ніж було на 1 липня (531,1 млрд грн).

Тиждень тому Нацбанк збільшив ОВДП-портфель на 15 млрд грн.

Перед цим була інформація, що НБУ придбав військові облігації загалом на 225 млрд грн.

Як повідомлялося, в червні НБУ профінансував бюджет на 105 млрд грн.

При цьому в кінці червня ОВДП-портфель НБУ зменшився на 2,5 млрд грн (із 533,6 млрд грн), а в цілому за вказаний місяць він зріс на 101 млрд грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що Кабмін поки що не може обійтися без часткового фінансування держбюджету Національним банком за рахунок викупу військових облігацій.

"Ці умови створені тим, що у нас війна. Ми не можемо фінансувати нашу армію за рахунок зовнішніх джерел: грантів та кредитів. Наші партнери не дають нам на військову кампанію коштів. Тому військову кампанію ми можемо фінансувати або за рахунок податків, або за рахунок, зокрема, викупу облігацій Нацбанком. Це тимчасово вимушений крок в умовах, коли ми воюємо", - зазначав глава Мінфіну.

Разом з тим, глава НБУ Кирило Шевченко підкреслював, що розраховує на збереження узгодженої з урядом стелі викупу Нацбанком ОВДП у поточному році на рівні 400 млрд грн.

"Наша спільна позиція з урядом залишається, що за умови збереження обсягу 400 млрд грн - а це означає до кінця цього року ритмічне фінансування обсягом 30 млрд грн на місяць - ситуація з впливом монетарної емісії на показники інфляції та девальвації буде контрольованою", - констатував глава Національного банку.