Ощадбанк звітує про збиток 4 млрд грн за перше півріччя

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк за перше півріччя зафіксував збиток 4,03 млрд грн (за цей же період минулого року декларував прибуток 512,6 млн грн).

При цьому збиток держбанку за червень становив 448,6 млн грн, за травень - 1,3 млрд грн, за квітень - 2,53 млрд грн, за березень - 199 млн грн, за лютий - 683 млн грн, тоді як за січень він декларував прибуток 1,126 млрд грн.

Коментар Ощадбанку щодо збитку 4 млрд грн за січень-червень:

"Це зумовлено насамперед доформуванням резервів на суму 5,4 млрд грн. Необхідність таких резервів було викликано погіршенням якості кредитного портфеля внаслідок військового нападу росії на територію України. Банк завжди дотримується консервативного підходу до формування резервів.

Також мали вплив зменшення чи скасування багатьох комісій та кредитні канікули для позичальників, які Ощад запроваджував на певний період.

В умовах війни банк забезпечує високі показники ліквідності та платоспроможності, стабільно надає банківське обслуговування та кредитну допомогу громадянам та бізнесу".

Як повідомлялося, за весь 2021 рік Ощадбанк звітував про прибуток 1,1 млрд грн (у т.ч. в грудні був збиток 265 млн грн через формування резервів під кредитний портфель).

Заявлений показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.07.2022 - 11,39%.

Про результати стрес-тесту банку в 2021 році - тут.