Ощадбанк у грудні зафіксував збиток 2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк декларує прибуток 2,8 млрд грн за 2020 рік тоді як за січень-листопад звітував про прибуток 4,85 млрд грн. Таким чином, його збиток в грудні становив 2,05 млрд грн.

Доповнено. Коментар Ощадбанку щодо отриманого в грудні збитку:

"Ощадбанк скоригував свій фінансовий результат на 2 млрд грн у грудні 2020 року. Це коригування було зумовлене негативними прогнозами щодо діяльності окремих секторів економіки, що викликані застосуванням адаптивних та повних карантинних обмежень в рамках боротьби з коронавірусною пандемією, а також поточним сповільненням ділової активності. Беручи до уваги ці очікування, банк був змушений сформувати додаткові резерви відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерської звітності МСФЗ 9. Коригування в грудні не пов’язане з операційною діяльністю Ощадбанку; він продовжує стабільно працювати та виконувати всі свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами".

Говорячи про фінансові результати в цілому за 2020 рік, держбанк зауважує, що його торговельний дохід, що виник від переоцінки облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у капіталі банку, у 2020 році становив 3,7 млрд грн.

“Чистий процентний дохід Ощадбанку у 2020 році порівняно з попереднім роком збільшився на 2,5 млрд грн (на 45,4%) і становить близько 8 млрд грн. Це відбулось переважно за рахунок зменшення процентних витрат внаслідок здешевлення фондування. Чистий комісійний дохід збільшився на 18,1% і становить майже 5 млрд грн – переважно за рахунок збільшення доходів від розрахунково-касового обслуговування клієнтів.

На результат 2020 року суттєво вплинули витрати на формування резервів відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерської звітності МСФЗ 9, зумовлені негативними прогнозами діяльності окремих секторів економіки. Ці прогнози спричинено застосуванням адаптивних та повних карантинних обмежень в рамках боротьби з коронавірусною пандемією, а також поточним сповільненням ділової активності”, - зазначають в Ощадбанку.

У держбанку додають, що торік рівень непрацюючих кредитів (NPL 90+) зменшився з 49% до 24%. “Протягом року вдалося реструктуризувати кредитів на загальну суму 16,4 млрд грн. У справах по непрацюючих кредитах суди винесли вердиктів на користь Ощадбанку на суму 3,9 млрд грн, з яких банку вдалось повернути 2,8 млрд грн”, - констатує Ощадбанк.

Заявлений ним показник адекватності регулятивного капіталу на кінець 2020 року – 19%.