Ощадбанк списав кредити та інші активи за три квартали на 18,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк за три квартали 2021 року списав непрацюючі активи на 18,7 млрд грн, у т.ч. кредити для юросіб - на 13,7 млрд грн, кредити фізособам - на 532 млн грн, кошти в банках - на 4,45 млрд грн.

Найбільший обсяг списань був здійснений держбанком у ІІІ кварталі (за перше півріччя він списав непрацюючі активи на 5,96 млрд грн, у т.ч. кредити юросіб - на 1,47 млрд грн, кошти в банках - 4,45 млрд грн).

У галузевій структурі кредитного портфелю Ощадбанку за січень-вересень найсуттєвіше скоротився обсяг позик для компаній зі сфери "Виробництво і переробка харчових продуктів та напоїв" - до 4,6 млрд грн з 14,9 млрд грн на початок року.

Про мільярдні борги "Креатива" перед Ощадбанком та, зокрема, їх списання в рамках процедури банкрутства - тут і тут.

Як повідомляв Finbalance, здійснене Ощадбанком списання коштів у банках у першому півріччі може стосуватися коштів цього держбанку в збанкрутілому Дельта Банку (поручителем по відповідним борговим зобов`язанням Дельта Банку перед Ощадбанком був Микола Лагун).

Нагадаємо, за січень-червень 2020 року Ощадбанк списав непрацюючі активи на 25,06 млрд грн, з яких 25,04 млрд грн - це були позики для юросіб (йдеться, передусім, про заборгованість "сонячних" проектів "імені" Клюєвих у Криму).

За даними Міністерства фінансів, Ощадбанк у 2020 році списав непрацюючі кредити (NPL) за рахунок сформованого резерву на 31,7 млрд грн.

Як зауважував Мінфін, на 01.07.2021 в Ощадбанку 47,8% кредитного портфелю юросіб були непрацюючими. Водночас покриття непрацюючого кредитного портфелю юросіб кредитним ризиком згідно з постанови НБУ №351 (обсяг резерву згідно з МСФЗ + покриття за рахунок капіталу) становило 87,7%.