Ощадбанк скоротив прибуток за січень-лютий у понад 5 разів

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк за підсумками січня-лютого декларує прибуток 202,2 млн грн (за цей же період 2020 року - 1,085 млрд грн).

За підсумками грудня держбанк звітував про збиток 2 млрд грн, а за весь 2020 рік - про прибуток 2,8 млрд грн.

Як зауважував Ощадбанк, причиною його негативного фінрезультату в грудні були “негативні прогнози щодо діяльності окремих секторів економіки, що викликані застосуванням адаптивних та повних карантинних обмежень в рамках боротьби з коронавірусною пандемією, а також сповільненням ділової активності” (цитата).

“Беручи до уваги ці очікування, банк був змушений сформувати додаткові резерви відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерської звітності МСФЗ 9. Коригування в грудні не пов’язане з операційною діяльністю Ощадбанку; він продовжує стабільно працювати та виконувати всі свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами", - зазначав Ощадбанк.

Говорячи про фінансові результати в цілому за 2020 рік, держбанк інформував, що його торговельний дохід, що виник від переоцінки облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у капіталі банку, у 2020 році становив 3,7 млрд грн.

В Ощадбанку наводили інформацію, що торік рівень непрацюючих кредитів (NPL 90+) у його портфелі зменшився з 49% до 24%.

Також держбанк повідомляв, що в 2020 році він списав непрацюючі активи на 32 млрд грн (у т.ч. 25 млрд грн - борги “сонячних” проектів Клюєвих у Криму) та реструктуризував позики на понад 16 млрд грн (у т.ч. борги власника ТРЦ “Гулівер”).

В Ощадбанку не виключали потребу в докапіталізації на суму 1-4 млрд грн (залежно в т.ч. від макроекономічної ситуації, регулятивних вимог НБУ тощо).

На 01.02.2021 обсяг непрацюючих кредитів у портфелі Ощадбанку склав 29,7 млрд грн (у т.ч. для виробників харчових продуктів - 10,94 млрд грн; для сфери фінпослуг - 5,4 млрд грн; для сфери постачання електроенергії, газу - 4,02 млрд грн; для оптової торгівлі - 3,3 млрд грн; для виробників автотранспорту, причепів і напівпричепів - 1,3 млрд грн тощо).

Серед боржників Ощадбанку - у т.ч. група "Креатив", Lauffer Group, Укрлендфармінг, ЕСУ/Укртелеком, АвтоКрАЗ, Дельта Банк (і М. Лагун), група "Континіум" тощо.