Ощадбанк просить суд скасувати "арктичний" штраф АМКУ

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва розглядає справу №910/20990/20 за позовом Ощадбанку до Антимонопольного комітету про визнання недійсним рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету від 30.10.2020.

Провадження в цій справі було відкрите 11.01.2021. 

Антимонопольний комітет повідомляв, що 30.10.2020 наклав штраф на Ощадбанк у розмірі 1,06 млн грн за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого комітету у встановлений ним строк щодо доведення або спростування ознак порушення у вигляді здійснення концентрації без дозволу органів Комітету.

Як уточнювалося, комітет проводив розслідування щодо дотримання вимог законодавства при набутті Ощадбанком у власність активів, які мають ознаки єдиного майнового комплексу, шляхом стягнення звернення на заставне майно.

За даними АМКУ, йшлося про набуття у власність активів ТОВ «Торгово-логістичний комплекс «Арктика» у вигляді цілісного майнового комплексу «Рибний ярмарок та комплекс по зберіганню, виробництву продуктів харчування», що знаходиться за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Софіївська Борщагівка, вул. Чорновола, 46А, а також двох земельних ділянок. ЗМІ пов’язували ці активи з Леонідом Юрушевим. Ощадбанк продав логістичний центр "Арктика" для Dragon Capital, а Dragon Capital передало “Арктику” в оренду для ПрАТ "Миронівський хлібопродукт" (МХП).

Цитата з повідомлення АМКУ від 02.11.2020:

“Законодавством не передбачено звільнення банківських установ від необхідності отримання дозволу на концентрацію, незважаючи на захист банком своїх прав як кредитора (за виключенням ситуацій, які передбачені пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

Відмова ПАТ «Державний ощадний банк України» у наданні інформації на вимогу Комітету призвела до неможливості встановлення дійсних обставин та завершення розслідування. Тобто, це призвело до неможливості виконання комітетом покладених на нього обов’язків.

Створення ПАТ «Державний ощадний банк України» такої ситуації може свідчити про намір приховування інформації, яка могла довести наявність в діях банку ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Зважаючи на те, що органи державної влади повинні жорстко реагувати на приховування суб`єктами господарювання інформації, яка є надважливою для виконання покладених на них функцій, Комітет прийняв рішення про визнання вчинення ПАТ «Державний ощадний банк України» порушення та накладення штрафу.

Значний розмір штрафу пов`язаний із врахуванням комітетом обтяжуючих обставин справи під час прийняття рішення”.