Ощадбанк програв ліквідатору Дельта Банку дефолтні облігації Ахметова

Все про економіку та фінанси

23 листопада Госпсуд м. Києва задовольнив позов ліквідатора Дельта Банку та визнав недійсним договір застави цінних паперів №1/ЦП від 26.02.2015, який цей банк уклав з Ощадбанком як забезпечення зобов’язань Дельта Банку перед Ощадбанком по договору коррахунку.

Згідно з судовими матеріалами, предметом застави є облігації ТОВ «ЕСУ» (власник «Укртелекома», кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) договірною вартістю 160,9 млн грн (як, до речі, мали були погашені ще в березні, однак це так і не відбулося).

Договір застави, який уклали Дельта Банк та Ощадбанк, Фонд гарантування визнав нікчемним на підставі того, що він був укладений у період, коли Дельта Банк мав статус проблемного (відповідно до рішення НБУ), а тому для укладання такої угоди мало бути погодження куратора Нацбанку, який працював у Дельта Банку. А такого погодження не було.

«Укладення між сторонами договору застави, за яким позивач фактично реалізував заставлене майно на користь відповідача без отримання на це відповідної згоди (погодження) представника Національного банку України, суперечить вимогам постанов Національного банку України, зокрема, №692/БТ від 30.10.2014, та ст. ст. 3, 47, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність"», - йдеться в рішенні суду від 23.11.2017.

Зауважимо, що в 2016 році Госпсуд м. Києва в рамках цієї справи вже виносив рішення на користь ліквідатора Дельта Банку. У березні-2017 Київський апеляційний госпсуд лишив його без змін. Однак у серпні Вищий госпсуд скасував рішення судів нижчих інстанцій і передав справу на новий розгляд.

Про інші судові спори між ФГВФО та Ощадбанком за активи Дельта Банку читайте тут. Про конфлікт Ощадбанку та М. Лагуна на 4 млрд грн - тут.

Про боргові спори Ощадбанку з ТОВ «ЕСУ» і ПАТ «Укртелеком» - тут.