Ощадбанк хоче відібрати у братів Буряків нерухомість через кредит Брокбізнесбанку

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами держреєстру судових рішень, у травні минулого року «Брокбізнесбанк» (далі - БББ) отримав від Ощадбанку кредит на 180 млн. грн. На забезпечення позики Ощадбанк уклав два договори іпотеки: за одним своїм майном поручився БББ, за іншим – ТОВ «Капітал Інвест ЛТД», одним із засновників якого є Олександр Буряк – екс-нардеп та брат Сергія Буряка – нині нардепа (раніше були мажоритарними акціонерами БББ, значний пакет акцій продали структурам, які пов’язують, зокрема, з Курченком).

«Капітал Інвест ЛТД» передав у заставу нежитловий будинок площею 2590,8 кв. м. у Києві на вул. Саксаганського, 115-А. БББ передав у заставу об’єкт нерухомого майна у Києві, на бульварі Лепсе,4, узгоджена вартість якого 308 млн. грн., оціночна – 432,6 млн. грн.

У травні 2014 року Ощадбанк подав позов до Господарського суду м. Київ, у якому просив передати йому будинок на Саксаганського, 115-А, переданий в іпотеку компанією Буряка. Суд вирішив, що Ощадбанк може покрити свої збитки (180 млн. грн.) за рахунок предмета застави БББ (308 млн. грн.) у процесі ліквідації БББ. Однак Ощадбанк проявив наполегливість у цій справі, тому 7 серпня Київський апеляційний госпсуд прийняв апеляційну скаргу до розгляду. 

Нагадаємо також, що згідно з неофіційною інформацією, при продажі пакету акцій БББ брати Буряки отримані кошти мали спрямувати на погашення кредитів своїх структур перед БББ.

За даними держреєстру судових рішень, БББ ініціював судовий процес про стягнення 10,4 млн. дол. з ВАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів», що належить до групи компаній «Сварог Вест Груп», пов’язаної з братами Буряками. Близько двох третин акцій ВАТ контролюють компанії (ТОВ «Фенікс ЛТД», ТОВ «П.Г.М» та ТОВ «Санкт Капітал»), які зареєстровані, до речі, у згаданому будинку на вул. Саксаганського, 115-а у Києві.

«Сварог Вест Груп» - потужний гравець на агроринку, який вирощує зернові, олійні та технічні культури, виробляє цукор, соки, займається молочним скотарством. Виробничі потужності зосереджені у Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях. На початок 2014 року агрокорпорація обробляла 80 тис. га орендованих земель та утримувала 13,1 тис. голів великої рогатої худоби.

15 вересня 2014 року Господарський суд Хмельницької області повернув позовну заяву БББ. Підставою для цього стало те, що позивач «забув» сплатити судовий збір. Очевидно, історія матиме продовження.