Ощадбанк хоче частину коштів від примусового продажу 99,77% акцій Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк заявив, що Верховний Суд прийняв скаргу ПрАТ “Фортуна” на ухвалу Київського апеляційного суду, якою Ощадбанку надано дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу про стягнення з Росії понад 1,3 млрд дол компенсацію за кримські активи.

“Фактично йдеться про те, що державний банк відсторонюють від розподілу коштів, отриманих після продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, - зазначає Ощадбанк. - Як наслідок, виконання рішення арбітражу на суму більше 1,3 млрд доларів США під загрозою зупинення. Ощадбанк, 100% акцій якого належить державі, у результаті неправомірних дій може втратити суму, що становить більше 200 млн грн".

ПрАТ “Фортуна” входить у групу компаній, які пов’язували з “приватівцями” та які на підставі Арбітражного суду Гааги теж намагаються стягнути з РФ компенсацію за відібрані в Криму активи на 159 млн дол.

Детальніше про протистояння в судах між Ощадбанком і “приватівцями” в контексті їх спроб стягнути компенсацію за кримські активи, а також про примусовий продаж держвиконавцями 99,77% акцій Промінвестбанку - тут.