Ощадбанк каже, що НБУ погодив Волчкова на посаду члена правління

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк заявив, що НБУ погодив кандидатуру Олексія Волчкова на посаду члена правління, відповідального за корпоративний бізнес, пише "Економічна правда".

Рішення про призначення Волчкова було ухвалене наглядовою радою Ощадбанку в кінці лютого.

Загальний стаж роботи Волчкова в банківський сфері – 27 років. Він працював у банку Ажіо, обіймав посаду члена правління Індекс банку та заступника голови правління Каліон Банк Україна. 9 років працював на посаді заступника голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ.

Раніше Ощадбанк заявляв, що в березні його наглядова рада припинила повноваження члена правління, відповідального за управління ризиками, Дмитра Буца. "Причиною стала відмова Національного банку України у його погодженні на посаду члена правління", - йшлося в повідомленні держбанку.

Заступник глави НБУ Ярослав Матузка констатував, що Нацбанк не вбачає підстав для перегляду рішення щодо Д. Буца: "Погодження керівників банків є беззаперечним правом Нацбанку (...) НБУ не бачить підстав для перегляду цих рішень. Реформа корпоративного управління не має зводитися до формальної оцінки відповідності членів правління кваліфікаційним вимогам".

Заступник глави НБУ зауважував, що регулятор під час розгляду кандидата на посаду керівника банку комплексно аналізує результати тестування та співбесіди, а також бере до уваги рівень його професійної придатності з урахуванням наявності необхідного обсягу знань, професійного та управлінського досвіду для належного виконання обов`язків, які будуть на нього покладені.

Я. Матузка додавав, що рішення комітету НБУ з питань нагляду є результатом обговорення членів комітету і правління, які також мають право брати участь у засіданнях.