Ощадбанк до кінця жовтня має бути готовий до входження ЄБРР в капітал, - Меморандум з МВФ

Все про економіку та фінанси

Влада України взяла зобов’язання перед МВФ забезпечити до кінця жовтня 2020 року виконання всіх умов для входження ЄБРР до капіталу Ощадбанку, йдеться в Меморандумі про співпрацю між Україною та Фондом.

Нагадаємо, однією з передумов входження ЄБРР в капітал Ощадбанку є втрата ним повної держгарантії по депозитам фізосіб: цей держбанк має стати учасником Фонду гарантування вкладів, як і решта банківських установ, які працюють на ринку та вклади фізосіб у яких гарантуються Фондом в розмірі до 200 тис грн.

У Меморандумі також констатується, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить у групу Світового банку, затвердила позику для Укргазбанку, конвертовану у власний капітал (як повідомлялося, IFC може виділити Укргазбанку 5-річний кредит на 30 млн євро із можливістю конвертувати його в частку в капіталі банку в розмірі до 20%).

“Ми забезпечимо, щоб державні банки залишалися з адекватним рівнем капіталізації та виконували вимоги до капіталу. Реалізація цього контролюватиметься за допомогою ключових показників ефективності (КПЕ). Ми переглянемо, після консультацій з міжнародними партнерами, Стратегію державних банків (затверджується Урядом); перегляд, зокрема, включатиме дії щодо реагування на економічні шоки, спричинені пандемією COVID-19”, - йдеться в Меморандумі між Україною та МВФ.