Орбан перемагає на виборах, назвав Зеленського одним з опонентів

Все про економіку та фінанси

Чинний прем’єр Угорщини Віктор Орбан лишиться очільником уряду держави на п’ятий термін (четвертий поспіль). Про це свідчать попередні результати підрахунку голосів, які дають партії Фідес (Fidesz) Орбана значну перевагу в парламенті, пише "Європейська правда".

Об’єднана опозиція набирає значно менше, ніж їй прогнозували опитування, а на мажоритарних округах зазнає нищівної поразки. Існує також суттєва імовірність, що партія Орбана разом із сателітами контролюватиме конституційну більшість, 2/3 голосів.

В Угорщині діє змішана система: більше половини депутатів (106 зі 199) обирають за мажоритарною системою, решта - за партійними списками. Соратники Орбана лідирують в обох групах

Так, після підрахунку понад 70% голосів, блок Орбана Fidesz-KDNP отримує 54,85%. Об’єднана опозиція має 33,36%, ще одна опозиційна партія, Mi Hazánk, 6,44%.

Очікується, що Fidesz-KDNP виграє у 87 зі 106 мажоритарних округах, і у підсумку візьме 134 мандати. Для контролю за більшістю достатньо 100 мандатів, конституційна більшість складає 133 мандати.

У своїй промові після виборів Орбан назвав президента України Володимира Зеленського в числі тих, хто заважав повторному обранню його партії.

"Ми здобули настільки велику перемогу, що її видно з Місяця, але точно з Брюсселя. Християнсько-демократична національна політика перемогла, і ми повинні сказати Брюсселю, що це не минуле, а майбутнє" - заявив Орбан.

За його словами, проти угорського режиму вишикувалися великі міжнародні центри влади, але він сказав, що "кожен цент, який вони дали угорським лівим, був марними грошима". Схоже, "угорські ліві були найгіршою інвестицією Джорджа Сороса" (цитата).

"Ця перемога запам’ятається на все життя, тому що так багато людей ополчилися проти нас, у тому числі ліві вдома, ліві за кордоном, бюрократи в Брюсселі, всі фонди та організації правлячої імперії, іноземні ЗМІ, і зрештою навіть український президент" - заявив Орбан.

"Увесь світ бачить, що угорці люблять свою країну. Ми посилаємо Європі повідомлення, що це не минуле, це майбутнє. Це буде наше спільне європейське майбутнє" - додав він.

За даними підрахунку понад 98% бюлетенів, партія Орбана Фідес (Fidesz) набирає 53,1% голосів.

P.S.

Заява МЗС України щодо парламентських виборів в Угорщині:

"Міністерстві закордонних справ України з повагою сприймають волевиявлення угорського народу на парламентських виборах.

Водночас у прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана немає жодних підстав стверджувати, що на шляху до перемоги на виборах йому довелося боротися з Президентом України. По-перше, ані Україна, ані її Президент Володимир Зеленський не брали участі в політичній кампанії в Угорщині. По-друге, Президент України щоденно зайнятий набагато більш важливою справою - боротьбою з російською агресією. Прем’єр-міністр мав би бути вдячний Президенту України за те, що реальність війни не досягла кордонів Угорщини завдяки героїзму українського народу у стримуванні агресивних дій президента путіна.

Сподіваємося, що новий мандат дозволить угорському уряду, серед інших першочергових задач, зосередитися на протидії агресивній політиці президента рф, за наказом якого російська армія скоює звірства проти українського народу, а оприлюднені в день угорських виборів факти російських воєнних злочинів щодо мирного населення, насамперед різанини в Бучі, Ірпіні та Гостомелі, не залишаться непоміченими.

Розраховуємо, що Будапешт чітко засудить ці злочини та перегляне свій підхід щодо допомоги Україні, аби він відповідав нинішнім реаліям, рівню безпекової загрози з боку росії та рівню звірств російської армії.

Без безпеки в Україні не буде безпеки в Угорщині. Наша держава є Батьківщиною українських угорців, які є невід‘ємною частиною українського суспільства, та чию ідентичність ми високо цінуємо. Маємо спільними зусиллями наближати перемогу над російським злом, аби відновити мир заради українського, угорського та інших європейських народів".