"Оператор ГТС": борг групи "РГК" Фірташа - 6,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними "Оператора ГТС" (ОГТСУ), в липні 2021 року оператори ГРМ (обл-, міськгази) заборгували йому за газ, відібраний з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), майже 137 млн грн. А сукупний борг облгазів перед компанією сягнув 9,2 млрд грн, пише "Укрінформ".

Як зазначає держкомпанія, попри санкції та кримінальні провадження, Донецькоблгаз у липні збільшив борг на 66 млн грн (сукупний борг – 1,1 млрд грн), а Тернопільміськгаз – на майже 13 млн грн (0,6 млрд грн). Також значну негативну динаміку в липні продемонстрували Кіровоградгаз (+25 млн грн), Херсонгаз (+15 млн грн), Мелітопольгаз (+6 млн грн).

Коментар "Оператора ГТС":

"Найбільшими боржниками залишаються облгази групи РГК, чий сукупний борг становить 6,7 млрд грн.

Проблема з накопиченням боргів облгазами вимагає термінового вирішення, оскільки це вкрай негативно впливає на фінансовий стан Оператора ГТС України та ставить під загрозу безперебійне транспортування газу споживачам України в осіннє-зимовий період. З настанням нового опалювального сезону ситуація з накопиченням боргів облгазів прогнозовано погіршиться. Тому наразі критично важливо до початку сезону впровадити законодавчі зміни щодо розподільчих рахунків для облгазів".

«Цей механізм передбачає, що частина коштів, які облгази отримують від населення за послугу розподілу, буде автоматично перерахована для сплати за газ Оператору ГТС. Кошти українських споживачів, які справно розраховуються за розподіл газу, мають використовуватися за цільовим призначенням, як це визначено структурою тарифу: на покриття витрат транспортування та розподілу на ринку газу, а не потрапляти в кишені приватних власників облгазів», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

В ОГТСУ кажуть, що механізм контролю цільового використання тарифних коштів, зібраних зі споживачів, унеможливить зловживання. "Сьогодні українець фактично платить двічі: перший раз у своїй платіжці, другий – коли держава недотримує дивіденди та податки через фінансові втрати Оператора ГТС", - резюмують в компанії.