"Оператор ГТС" не зміг відсудити 217 млн грн у "Рівнегазу" Фірташа

Все про економіку та фінанси

24.01.2022 Госпсуд Рівненської області відмовився задовольнити позов ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) до "Рівнегазу" (в справі №918/686/21) про стягнення 216,8 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги ОГТСУ обгрунтовувало наявністю в "Рівнегазу" заборгованості з оплати за негативні щодобові небаланси за лютий-березень 2021 року.

Цитата з рішення Госпсуду Рівненської області: "Складені позивачем односторонні акти надання послуг балансування обсягів природного газу не можуть бути належними доказами на підтвердження визначення обсягів та вартості послуг балансування газу у вказаний період, а тому позивачем за первісним позовом не доведено належними та допустимими доказами факту надання відповідачу послуг балансування".

За даними ОГТСУ, на кінець листопада 2021 року заборгованість операторів газорозподільних систем (колишні облгази) становила 12,5 млрд грн.

Як зауважували в держкомпанії, введення спеціальних рахунків для зарахування плати за розподіл газу наразі не допомогло вирішити питання цих боргів. "Спецрахунки були введені з нульовим алгоритмом відрахування коштів на користь оператора. Відповідно, хоча механізм спецрахунків запущено, мета, заради якої його вводили, поки не досягнута", - повідомили в ОГТСУ.

Також "Оператор ГТС" зазначав, що ціна газу на виробничо-технологічні потреби, закладена у тарифах облгазів на послуги з розподілу газу, наразі становить 7,42 грн за 1 куб, що значно нижче за ринкову ціну.

"Рівнегаз" входить у групу "РГК" (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем.

За оцінками учасників ринку, група "РГК" Фірташа контролює близько 70% розподілу газу в Україні.

За даними "Нафтогазу", на 05.05.2021 згальна заборгованість усіх регіональних газозбутових підприємств перед ним на вказану дату становила 23,6 млрд грн.

На початку червня 2021 року ДБР провело обшуки в 37 операторів газорозподільних систем, в Міненерго, НКРЕКП.

"У 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля у змові з «обл-, міськгазами» уклали з 37 приватними операторами договори, у яких передбачено безоплатне користування державним майном. За три роки внаслідок вказаних дій державі завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень", - констатували в ДБР.

У червні-2021 президент Володимир Зеленський підписав указ про рішення РНБО ввести санкції проти Дмитра Фірташа.

США вимагають екстрадиції Д. Фірташа з Австрії.

Про судові спори групи "Нафтогазу" з компаніями, близькими до Фірташа, - туттуттуттуттуттуттуттуттуттут.

Про відмову Верховного Суду дати дозвіл компанії Фірташа на стягнення 250 млн дол з ОПЗ - тут.

Про відмову Верховного Суду визнати недійсним договір про передачу державою для Фірташа газових мереж - тут.