ОП: Україна створить запас пального на кілька місяців

Все про економіку та фінанси

Україна створить додатковий стратегічний запас пального на кілька місяців уперед, який неможливо буде знищити, повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, пише "інтерфакс-Україна".

"Буде створено додатковий стратегічний запас, який неможливо буде розбомбити та знищити, який створить стабільність і наявність нафтопродуктів на найближчі місяці", – сказав він під час брифінгу в середу.

За його словами, сьогодні обсяги імпорту відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля, обсяги імпорту збільшено вп`ятеро порівняно з показником півтора місяця тому.

"Сьогодні в країну в`їжджає достатньо бензину та дизеля, щоб покривати щоденну потребу громадян", – зазначив Р. Шурма.

Як повідомила перший віце-прем`єр – міністр економіки Юлія Свириденко, учасники ринку пального вже законтрактували на європейському ринку 72 тис. тонн бензину та 253 тис. тонн дизеля.

"Учасники ринку вже законтрактували 72 тис. тонн бензину та майже 253 тис. тонн дизеля", - сказала вона в ефірі національного телемарафону в середу ввечері.

При цьому Ю. Свириденко зазначила, що щомісяця Україна потребує приблизно 100 тис. тонн бензину, 250 тис. тонн дизеля і ще 70 тис. тонн зрідженого газу.

За її словами, з огляду на це, з кожним тижнем ситуація з пальним вирівнюватиметься, а вже зараз, за даними податкової служби, зростають обсяги його реалізації.

"З кожним тижнем ми покращуватимемо наші логістичні шляхи і ситуацію вирівнюватимемо", – запевнила вона.