ООН: світові ціни на харчі в 2021 році стрибнули на 28%, це 10-річний максимум

Все про економіку та фінанси

За даними ООН, світові ціни на харчові продукти зросли на 28% у 2021 році та сягнули найвищого рівня за останнє десятиліття, пише Reuters, констатує "Громадське".

Індекс цін на харчові продукти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, який відстежує найбільшу кількість харчових продуктів у всьому світі, становив у 2021 році в середньому 125,7 пункту. Це найвищий показник з 2011 року — тоді він сягав 131,9 пункту. Цей індекс є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів.

Експерти фіксують значний ріст за серпень-листопад, що пояснюють неуспішним урожаєм і великим попитом за минулий рік.

У своєму останньому повідомленні харчове агентство не висловило багато надій, що зростання цін може зменшитися цього року.

«Висока вартість сировини, глобальна пандемія, що не припиняється, та дедалі більш невизначені кліматичні умови залишають мало місця для оптимізму щодо повернення до більш стабільних ринкових умов навіть у 2022 році», — підсумував старший економіст Абдолреза Аббассіан.

У грудні дещо впали ціни на всі продукти, зокрема на харчові й молочні, на рослинні олії та цукор, повідомило агентство в щомісячному оновленні.

Воно пояснило це зменшенням попиту протягом місяця, занепокоєнням стосовно нового штаму коронавірусу «Омікрон», а також зниженням урожаю пшениці з південної півкулі.

Однак ціни на всі харчові продукти демонстрували різке зростання протягом 2021 року в цілому, а індекс цін на рослинну олію досяг рекордно високого рівня.

Нагадаємо, у червні ООН звітувала, що глобальний індекс цін на продовольство підвищився на 39,7%. В організації заявили, що ціни ростуть із найшвидшими темпами за останні 10 років. У травні в ООН сказали, що ціни на харчові продукти у світі досягнули семирічного максимуму, а проблема голоду посилюється.