Російські окупанти намагаються ввести в обіг рублі в Мелітополі, Бердянську, Енергодарі

Все про економіку та фінанси

Російська окупаційна влада планує запровадити обіг рублів у Мелітополі на Запоріжжі, заявила Запорізька обласна військова адміністрація 29 квітня, констатує "РадіоСвобода".

«У Мелітополі з 1 травня окупанти хочуть ввести в готівковий обіг рублі. Для реалізації свого плану вчора вони збирали колишніх співробітників банківської системи, які стали колаборантами. Окупанти планують відправити їх у Ростов-на-Дону на навчання, а потім на базі українського «Ощадбанку» запустити роботу «Сбербанку Росії», – йдеться в повідомленні.

ЗМІ РФ повідомляють, що окупований росіянами Бердянськ у Запорізькій області готується перейти на виплату пенсій та зарплат у російських рублях, пише "Українська правда".

Крім того, за повідомленням росЗМІ, у місті розпочала роботу "поліція" окупантів, яка спільно з росгвардією патрулює вулиці.

29 квітня Бердянська міськрада повідомила, що 95% пенсій за березень у Бердянську виплачено. Проте, середній рівень виплат району близько 25%. Українська влада працює, щоб виплатити пенсії за квітень та залишок пенсій за березень. Це одне з найактуальніших і найскладніших питань на сьогоднішній день, зазначали у міськраді.

"Енергоатом" повідомив, що в тимчасово окупованому Енергодарі магазини почали продавати привезену з Криму, Росії та Білорусі продукцію за рублі, пише "НВ".

Зазначається, що покупці у магазинах є, «живих» українських грошей у людей уже не лишилося.

Як констатується, в Енергодарі російські загарбники планують відкрити Сбербанк Росії на базі відділення української «дочки» банку.

Учора була інформація, що в окупованій росіянами Херсонській області почали виплачувати пенсії у рублях. Спочатку журналісти повідомили, що пенсії в рублях почали роздавати у Вінницькому (такого не існує) та у Новотроїцькому (ліквідовано 2 роки тому) районах, потім додали Генічеський.