ОГТСУ: заброньовані потужності для імпорту газу в Україну в лютому - 200 млн кубів

Все про економіку та фінанси

За даними "Оператор ГТС України" (ОГТСУ), учасники газового ринку забронювали понад 195 млн куб. м потужностей для імпорту природного газу в Україну в лютому, пише "БізнесЦензор".

Зокрема, за результатами місячного аукціону з розподілу потужностей на лютий 2022 року на вхід до газотранспортної системи України заброньовано:

- віртуальна торгова точка "Берег" (Угорщина) – 124,8 млн куб. м (4,46 млн куб. м на добу);
- точка "Будінце" (Словаччина) – 70,3 млн куб. м (2,51 млн куб. м на добу).

Водночас додаткові потужності для транзиту газу на східних точках входу до ГТС України не були заброньовані.

"Бронювання на виході з української ГТС відображають можливу зміну транзитних потоків газу: у напрямку Словаччини забронювали місячні потужності в обсязі 311,9 млн куб. м (11,14 млн куб. м на добу) у точці "Ужгород-Вельке Капушани", у напрямку Молдови та Румунії – 396,5 млн куб. м (14,16 млн куб. м на добу), з яких – 151,2 млн куб. м (5,4 млн куб. м на добу) – у точці "Ісакча/Орловка I" (Румунія)", – зазначається у повідомленні.

Оператор ГТС нагадує, що це перший аукціон з розподілу доступу до місячних потужностей української ГТС у 2022 році.

Як повідомлялося, у грудні "Оператор ГТС України" та оператор ГТС Угорщини компанія FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну.

Угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн кубометрів газу з Угорщини до України. Таким чином, разом з наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн куб. м) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну з січня зріс до 35 млн куб. м на добу.

Із 1 жовтня російський "Газпром" зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини.

За даними "Оператора ГТС", зупинка фізичного транзиту газу до Угорщини через Україну значно обмежила можливості українських та іноземних замовників імпортувати газ цим маршрутом, оскільки за цим напрямком раніше існувала можливість лише віртуального реверсу газу.