"Газпром" зменшив транзит газу через Україну до половини контрактних обсягів

Все про економіку та фінанси

Російський "Газпром" з 1 листопада зменшив транзит газу в країни ЄС через Україну до 57 млн кубометрів на добу, хоча транзитний контракт передбачає добові об’єми прокачки на рівні 109 млн куб. м, повідомив гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон, пише "БізнесЦензор".

"З 1 листопада транзит через Україну вчергове зменшився – до 57 млн на добу", – повідомив Макогон.

Голова "Оператора ГТС" нагадав, що з 1 жовтня після підписання контрактів на постачання газу в Угорщину в обхід України "Газпром" вже знизив транзит газу через українську ГТС.

"Незважаючи на голосні заяви, обсяг транзиту з РФ до ЄС постійно зменшується. Із 1 жовтня транзит через Україну впав до 86 млн куб. м на добу. При цьому "Газпром" сплачує за транзитну потужність 109 млн кубометрів. При таких обсягах транспортування "Газпром" недопоставить до ЄС до кінця травня близько 5 млрд куб. м", – додав Макогон.

Нагадаємо, з 1 жовтня російський "Газпром" зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини. Перед цим, 27 вересня, угорська MVM Group та "Газпром експорт" у Будапешті підписали новий довгостроковий контракт на постачання газу в обхід України. Новий контракт розрахований на 15 років із можливістю зміни умов через 10 років. Документ набрав чинності з 1 жовтня. За його умовами, Угорщина отримуватиме по 4,5 млрд куб. м газу на рік: 3,5 млрд. куб. м через Сербію (через газопровід "Турецький потік" та його сухопутні продовження) та 1 млрд куб. м – через Австрію.