Оператор ГТС: експорт газу з України перевищив імпорт у листопаді в 53 рази

Все про економіку та фінанси

За даними "Оператора ГТС України" (ОГТСУ), експорт газу у листопаді зріс до нового історичного рекорду – 566 мільйонів кубометрів, що на 24% або на 109 млн куб. м більше, ніж у жовтні, пише "БізнесЦензор" з посиланням на ExPro.

Найбільше газу в листопаді було експортовано до Угорщини – 317 млн куб. м (66% від усіх поставок), до Словаччини – 174 млн куб. м (31% поставок), до Польщі – 75 млн куб. м (13%).

За інформацією видання, газ експортували понад 20 компаній, серед яких як іноземні та українські трейдери, так і приватні видобувні компанії України. Станом на початок грудня нерезиденти зберігають в українських ПСГ близько 1,2 млрд куб. м газу на "митному складі".

Таким чином, експорт газу у листопаді у 53 рази перевищив обсягу імпорту, які минулого місяця становили лише 10,7 млн куб. м, що у 14 разів менше, ніж у жовтні. Весь газ було імпортовано з Угорщини за механізмом віртуального реверсу. Поставки з інших напрямків були відсутні.

Загалом за 11 місяців 2021 року було експортовано понад 2 млрд кубометрів газу, а за весь час (з минулого року) – майже 2,4 млрд куб м.

Водночас Україна протягом січня-листопада 2021 року імпортувала 2,55 млрд куб. м природного газу, у 6,2 рази менше, ніж минулого року. Скорочення обсягів імпорту пов’язано із рекордно високими цінами цього року. Також це найнижче значення за останні 6 років, відколи почався імпорт газу з Європи.

Основну частину газу було імпортовано Угорщини – 2,2 млрд куб. м (86% усіх поставок), зі Словаччини – 285 млн куб. м (11%) та з Польщі – 71 млн куб. м (3%).

Як повідомлялося, запаси газу в українських підземних сховищах станом на початок грудня становили 16,03 млрд кубометрів, зменшившись у листопаді на 2 млрд куб. м, свідчать дані оператора газосховищ АТ "Укртрансгаз".