ОГП і СБУ: арештовано активи білоруської нафтової компанії

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора повідомляє, що за клопотанням прокурорів Подільської окружної прокуратури міста Києва арештовано та передано в управління АРМА корпоративні права на понад 3 млн грн та понад 17 млн грн грошових коштів білоруської нафтової компанії.

Як зазначається, правоохоронці досліджують діяльність групи компаній, які забезпечували функціонування підконтрольних суб’єктів господарювання "з метою здійснення протиправної діяльності, спрямованої у тому числі на привласнення коштів, а також на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційної ладу або захоплення державної влади" (цитата).

"Встановлено, що в місті Києві та на території інших регіонів України здійснює свою діяльність білоруська нафтова компанія, засновниками якої є ЗАТ «Білоруська Нафтова Компанія» та Республіканське Унітарне Підприємство «Виробниче Об`єднання «Бєлоруснафта».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Подільського УП ГУ Нацполіції у м. Києві за матеріалами ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та привласнення майна (ч. 2 ст. 110-2 та ч. 5 ст. 191 КК України)", - йдеться в заяві Офісу генпрокурора.

За даними Служби безпеки, згадана мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива. За останній рік вона експортувала до України товарів на майже 20 млрд грн. Компанія мала серед засновників білоруські державні підприємства, закуповувала сировину в рф і сплачувала податки до бюджетів обох країн.

"Зважаючи на це, мережа має безпосереднє відношення до фінансування агресії рф проти України", - констатує СБУ.

Як зауважує "БізнесЦензор", за даними відкритих реєстрів, згадані вище компанії є засновниками "БНК-Україна".