ОГП, БЕБ, ДПС повідомили про арешт 469 млн грн кіпрських фірм акціонерів Альфа-Банку

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора повідомляє, що за його клопотанням "накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн":

"Це кошти, які знаходилися на рахунках банку, що входить в десятку найбільших фінансових установ та включений до системно важливих банків України. Бенефіціарними власниками цієї банківської установи є бізнесмени РФ.

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та згадану належну їм банківську установу, до війни і упродовж збройної агресії РФ проти України, легалізували активи цих компаній на загальну суму 1,1 млрд грн. В подальшому вони вивели частину активів з банківської системи в Україні, а на іншу було накладено арешт.

Таким чином російський олігарх з бізнесменами намагалися уникнути можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами приватної банківської установи, здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України. З метою виконання завдань кримінального провадження Офісом Генерального прокурора організовано взаємодію із Держфінмоніторингом та Державною податковою службою України".

Повідомлення Бюро економічної безпеки:

"Бюро економічної безпеки України, в межах розслідування кримінального провадження, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрили службових осіб приватної банківської установи в легалізації (відмивання) майна.

Встановлено, що один із російських олігархів разом з іншими російськими бізнесменами, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та належну їм банківську установу, яка за обсягом активів входить в десятку найбільших фінансових установ в країні, напередодні та упродовж збройної агресії російської федерації проти України, організували вчинення фіктивних правочинів та фінансових операцій, спрямованих на легалізацію (відмивання) активів вказаних компаній на загальну суму понад 1 млрд гривень та їх подальшого виведення з банківської системи в Україні.

Вчинення зазначених злочинних дій розпочато співучасниками заздалегідь з метою уникнення можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та/або застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

Спільними зусиллями БЕБ та ОГП забезпечено накладення арешту на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 мільйони гривень, які знаходяться на рахунках у банківській установі, бенефіціарними власниками якої є російський олігарх та інші бізнесмени рф.

Досудове розслідування здійсннюється у взаємодії із Держфінмоніторингом та Державною податковою службою України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".

Заява Державної податкової служби:

"За результатами взаємодії Державної податкової служби України з Офісом Генерального прокурора забезпечено арешт активів компаній російського олігарха майже на півмільярда гривень.

Офісом Генерального прокурора під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами приватної банківської установи, бенефіціарними власниками якої є російський олігарх та інші бізнесмени рф, накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн гривень.

За даними слідства російський олігарх та група російських бізнесменів, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та належну їм банківську установу, яка за обсягом активів входить у десятку найбільших фінансових установ у країні та включена до системно важливих банків України, напередодні та упродовж збройної агресії російської федерації проти України організували вчинення фіктивних правочинів та фінансових операцій, спрямованих на легалізацію (відмивання) активів цих компаній на загальну суму 1,1 млрд гривень та їх подальше виведення з банківської системи в Україні.

Вчинення зазначених злочинних дій розпочато співучасниками заздалегідь з метою уникнення фінансових та правових наслідків у вигляді накладення санкцій та/або застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн, які знаходяться на рахунках у банківській установі, бенефіціарними власниками якої є російський олігарх та інші бізнесмени рф.

З метою виконання завдань кримінального провадження здійснюється взаємодія Офісу Генерального прокурора, Держфінмоніторингу та Державної податкової служби України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".

Контекст

Альфа-Банк - єдиний з топ-10 банків на ринку України, що має російських бенефіціарів. На його акціонерів країнами Заходу були накладені санкції, з огляду на повномасштабну війну Росії проти України. Після цього на позицію довіреної особи підсанкційних бенефіціарів фінустанови було призначено Сімеона Дянкова (як повідомлялося, для нього буде передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів Альфа-Банку).