Оголошено конкурс на посаду глави правління "Укрнафти"

Все про економіку та фінанси

"Укрнафта" повідомила, що на виконання рішення наглядової ради оголошується конкурс з пошуку кандидатів на посаду голови правління компанії, пише "БізнесЦензор".

Документи від претендентів приймаються 10 днів – до 18:00 30 листопада.

Серед основних вимог до кандидатів – щонайменше 15 років успішного досвіду управління та керівництва операційною діяльністю у галузі паливно-енергетичного комплексу, в тому числі мінімум 5 років – на керівних посадах.

Потенційні кандидати також мають мати досвід роботи у вертикально-інтегрованих нафтовидобувних компаніях, досвід в оптимізації видобутку на родовищах на пізній стадії розробки, а також в оцінці інвестиційних пропозицій та залученні капіталу. Претенденти також мають вільно володіти англійською мовою.

Пошук кандидатів проводиться за підтримки міжнародної рекрутингової агенції Ward Howell.

Як повідомлялось, у серпні наглядова рада ПАТ "Укрнафта" продовжила контракт із головою правління компанії Олегом Гезом до листопада 2021 року. Гез тоді зазначав, що планує брати участь у новому конкурсі на посаду голови правління.

Наприкінці травня 2020 року наглядова рада "Укрнафти" вирішила припинити конкурс на голову правління, призначивши на цю посаду Олега Геза, який керував компанією на посаді в.о. голови з травня 2019 року. Ініціаторами такого рішення стали представники Ігоря Коломойського та партнерів, їх підтримали призначені "Нафтогазом" члени наглядової ради.

Водночас на той час голова наглядової ради "Укрнафти", виконавчий директор НАК Юрій Вітренко заявив, що голосував проти такого рішення і звернувся до голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва з проханням його роз`яснити.

Після того, як Вітренко очолив "Нафтогаз" у квітні 2021 року, він анонсував оголошення конкурсу на посаду голови правління ПАТ "Укрнафта" найближчим часом, пообіцявши знайти непідконтрольного Ігорю Коломойському кандидата.

Під керівництвом Олега Геза "Укрнафта" раніше підписала низку мирових угод із компаніями оточення Коломойського на 7,6 млрд грн про розстрочку погашення боргів за передану ще у 2015 році нафту.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов`язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.