Шурма: Україна за місяць залучила від міжнародних партнерів близько $4 млрд

Все про економіку та фінанси

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі телемарафону повідомив, що Україні за місяць вдалось залучити близько 4 млрд доларів від міжнародних партнерів, пише "Укрінформ".

«Мова йде про цифри, близькі до 4 млрд доларів»,- сказав Шурма.

Водночас він зауважив, що наразі економіка країни переживає великий великий шок, і, за різними оцінками, за місяць економіка втратила від 35 до 60%.

Проте говорити про загальні втрати економіки поки зарано, оскільки все буде залежати від того, як військова ситуація розвиватиметься надалі.

«Але важливо не те, наскільки вона (економіка. - Ред.) постраждала, а те, що ми будемо робити, щоб її відновити», - зауважив Шурма.

Він зауважив, що експорт - це надзвичайно важлива складова економіки, яка забезпечує приплив валюти. І в нашій країні є три основних компоненти експорту: металургія, аграрна галузь та ІТ-галузь. Тому уряд і надалі робитиме все можливе, аби забезпечити цим галузям належні умови.

Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що міжнародні партнери з початку війни надали Україні більше 2 млрд доларів та 1 млрд євро допомоги. Зокрема, це допомога від МВФ (1,4 млрд дол.), макрофінансова допомога Європейського Союзу (вже надійшло в бюджет 600 млн євро), Світового банку (транш у 312 млн євро та створений Банком трастовий фонд, до якого приєднуються окремі уряди), Європейського інвестиційного банку (вже надійшло 400 млн євро).

С. Марченко окремо подякував тим країнам, які вже надали і оголосили про готовність надати Україні безповоротну допомогу, зокрема, урядам Італії, Великої Британії, Латвії, Литви, Даніі, Ісландії, інших країн ЄС.

Міністр підкреслив, що робота з міжнародними партнерами ведеться в режимі 24/7, у тому числі — на «санкційному фронті».

«Я комунікую з міжнародними інвестиційними банками, інвестиційними фондами, великими компаніями, які платять податки в росії. Ми бачимо результати по цьому напрямку. Багато з тих, до кого ми зверталися, скорочують свою присутність в росії і працюють над подальшими санкціями, про що я отримав особисті підтвердження від керівництва компаній. Безмежна подяка за ці рішення!» - наголосив урядовець.

 

За словами С. Марченка, з початку повномасштабного вторгнення рф відбулося чотири аукціони з розміщення військових облігацій. За допомогою цього інструменту, залучено вже понад 26 млрд гривень.

"Це внесок у нашу перемогу над країною-терористом. Кошти від продажу облігацій спрямовуються на фінансування виключно пріоритетних видатків держави: військових та соціальних", — наголосив С. Марченко.

Також він зазначив, що наступний аукціон відбудеться у вівторок, 29 березня і закликав усіх, хто має можливість, інвестувати в військові ОВДП.

Глава Мінфіну підкреслив, що процедура купівлі цих цінних паперів максимально спрощена, і купити їх може кожен охочий.