Офіс президента: щоб знизити кредитні ставки, слід вирішити проблеми, які поза впливом НБУ

Все про економіку та фінанси

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма під час круглого столу констатував, що в Офісі глави держави “є повне і абсолютне розуміння”, що для зниження ставок за кредитами та підвищення інвестиційної привабливості економіки слід вирішити проблеми в сфері верховенства права та боротьби з корупцією:

"Саме тому тими "апаратами штучного дихання", як програми компенсації відсотків, потрібно точково рятувати ситуацію.

Є розуміння, що середньо- і довгострокова наша мета - побороти ракові пухлини, які є в нашому суспільстві. А ці програми [держкомпенсації відсотків за кредитами], про які ми говоримо, - це лише короткострокове рішення, щоб ми вже зараз могли запустити певні сектори економіки і в принципі нормальне функціонування економіки.

Більше складне питання механізмів, як побороти ці явища, які 30 років лише наростали. В інших країнах теж десятиліттями ніхто не знаходить рішення.

Усі ми чуємо досить стандартні фрази - “судова реформа”, “антикорупційна реформа”, але коли ми переходимо від цих речей до механіки і конкретики, то є, на жаль, дуже багато нюансів, де може бути навіть дуже красива оболонка цього всього, але насправді воно працює трохи інакше. Тому повірте, для нас це є пріоритет №1.

Чи можу я сказати, що є рішення, як завтра змінити ситуацію? Ні. Тому що таке рішення в принципі не існує. Це тривала системна роботи протягом навіть не трьох, а п`яти-семи років, щоб кардинально змінити менталітет суспільства, менталітет бізнесу, менталітет чиновників”.