Офіс президента: ЄС обіцяє Україні транш макрофіну на 600 млн євро без додаткових умов

Все про економіку та фінанси

31 січня Президент Володимир Зеленський провів зустріч з виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом, повідомляє Офіс глави держави.

Як зазначається, В. Зеленський подякував за фінансову підтримку України з боку ЄС, зокрема за нову програму макрофінансової допомоги обсягом 1,2 млрд євро. Він зазначив, що рішення про виділення цієї допомоги стало вчасним сигналом для фінансових ринків та вже сприяє підтриманню стабільності української економіки.

«Наша стратегія спрацювала: говорити не про війну, а про економіку. Сьогодні – перший день, коли ми не витратили жодного долара з наших резервів на підтримку курсу гривні», – наголосив президент.

Як констатується, "сторони домовилися, що перший транш макрофінансової допомоги обсягом 600 млн євро буде виплачений без додаткових умов одразу після завершення всіх необхідних процедур".

В. Зеленський окремо подякував за фінансування для України, передбачене Економічним та інвестиційним планом Східного партнерства, яке серед іншого буде спрямовано на підтримку малих і середніх підприємств.

Під час обговорення торговельних відносин між Україною та ЄС глава держави порушив питання якнайшвидшого започаткування офіційних переговорів про надання Україні додаткових торговельних преференцій, які передбачатимуть оновлення чинних тарифів і квот для українських експортерів.

Окремо було відзначено важливість забезпечення належного прогресу в питанні укладення угоди про так званий промисловий безвіз, що відкриє додаткові ринки для вітчизняних промислових виробників.

В. Зеленський подякував віце-президенту Єврокомісії за особисту активну позицію на підтримку України в нинішніх непростих умовах.

«Ваш візит у ці складні часи є для нас іще одним знаком беззаперечної підтримки Євросоюзом суверенітету й територіальної цілісності України», – наголосив президент України.

При цьому виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявляє, що рішення щодо надання Україні чергової фінансової допомоги у розмірі EUR1,2 млрд буде підписано 1 лютого, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми підтримуватимемо Україну і в короткостроковій, і в середньостроковій перспективі. Саме для цього завтра буде підписано рішення про те, що Єврокомісія надає Україні надзвичайну макрофінансову підтримку у розмірі 1,2 млрд євро", - сказав він на спільному брифінгу з прем`єр-міністром Денисом Шмигалем у понеділок у Києві.

Він наголосив, що для того щоб Єврокомісія могла найближчим часом надати перший транш у 600 млн євро, це рішення має бути проведено через Європарламент, після чого має бути підписано меморандум про взаєморозуміння щодо напрямів фінансування цих коштів.

Домбровскіс зазначив, що ця підтримка пов`язана з програмами, які Україна має із МВФ.

Як повідомлялося, 24 січня голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Євросоюз надасть чергову фінансову допомогу Україні у розмірі EUR1,2 млрд.