Офіс президента планує програму доступних кредитів для галузі машинобудування

Все про економіку та фінанси

В Офісі президента планують запустити для сектору машинобудування програму, подібну до "Доступні кредити 5-7-9%", повідомив заступник керівника ОП Ростислав Шурма на форумі "2022 – час кредитувати", пише "Укрінформ".

"Сьогодні для малого та середнього бізнесу активно працює програма "Доступних кредитів 5-7-9%", яка показала свою ефективність для економіки, підприємств та робочих місць. Тому ми плануємо запустити аналогічну програму для кластеру машинобудування", - сказав Р. Шурма.

Він також зазначив, що пріоритетним напрямом для держави лишається розвиток іпотеки. Тому основною метою є збільшити в десятки разів обсяги іпотечного кредитування.

Р. Шурма також зазначив, що планується масштабне перезавантаження Укрфінжитла як одного з головних драйверів іпотечного кредитування.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 21 жовтня 2021 року ухвалив постанову №1106, яка передбачає залучення більшої кількості учасників до державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%». Постановою запроваджено фінансовий лізинг для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.