Офіс президента: 1 тис грн отримають усі вакциновані, але це не буде виплата готівкою

Все про економіку та фінанси

Виплату 1 тис. грн зможуть отримати всі українці, які пройшли повний курс вакцинації, повідомив речник президента Сергій Никифоров, пише "Інтерфакс-Україна".

"Бачу, що потрібне деяке роз`яснення вчорашньої звістки про тисячу гривень щепленим від коронавірусу. Її отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації. Однією дозою у випадку "Джонсон&Джонсон" або двома - в усіх інших. До 19 грудня і після", - написав Никифоров у соцмережі Facebook.

"Це масштабна (на кілька мільярдів гривень) програма з підтримки бізнесу. Просто гроші віддають опосередковано, через споживачів. Таким чином влада, по-перше, демонструє вдячність людям, які вирішили вакцинуватися, і заохочує тих, хто ще вагається, а по-друге, допомагає саме тим підприємцям, які найбільше постраждали від карантинних обмежень", - пояснив Никифоров.

Водночас він уточнив, що механізм виділення грошей ще опрацьовують, проте вже на нинішньому етапі можна сказати, що це не буде виплата готівки.

"Це буде певний ваучер, або сертифікат, або депозит – називайте, як хочете – на перелік товарів та послуг. Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але узагальнено – це культура, мандри та спорт. Тому є і третій плюс від програми – заохочення культурного та спортивного розвитку українців", - додав він.

Процес отримання грошей громадянами, які мають застосунок "Дія", і тими, хто його не має, відрізнятиметься. Щодо термінів Никифоров порадив орієнтуватись на дати, названі президентом України Володимиром Зеленським.

Як повідомлялося, Зеленський анонсував, що кожен українець, який отримав дві дози вакцини від COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, подорожі та відвідування культурних закладів. "Кожен, хто отримав два щеплення, зможе отримати 1 тис. грн. Швидко і зручно – тобто через додаток "Дія". За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни", - сказав Зеленський у відеозверненні 15 листопада.

За словами президента, програма стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд грн, стільки ж – на початку 2022 року.

За даними МОЗ, станом на 15 листопада дві дози від COVID-19 отримали 8,722 млн українців, одну дозу – 12,229 млн.