Офіс президента - про іпотеку під 7% та лізинг житла під 5%

Все про економіку та фінанси

ПрАТ "Укрфінжитло", коментуючи прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроект №5308 щодо приєднання ДІУ до цієї компанії та збільшення граничного держборгу на 20 млрд грн, заявило, що цей документ "дозволить невдовзі видати близько 8 тис. іпотечних кредитів на житло та передати 12 тис. квартир у фінансовий лізинг".

Разом з тим, "Укрфінжитло" наводить таку цитата заступника глави Офісу президента, координатора програми "Велике будівництво" Кирила Тимошенка:

«Це другий етап впровадження президентської ініціативи для забезпечення громадян України доступним житлом. Незабаром ми суттєво масштабуємо наявну програму іпотеки під 7%, забезпечивши розвиток ринку іпотечного кредитування. Також у рамках програми буде використано новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. Придбати житло у лізинг під 5% річних зможуть сотні сімей медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських та рятувальників».

Як зазначається, "Укрфінжитло" буде надавати "довгострокову доступну іпотеку на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%, а також житло у фінансовий лізинг на умовах нульового першого внеску та під 5% річних".

У січні 2021 року за ініціативи президента уряд затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7%. Уже в березні були підписані перші іпотечні договори.