Офіс президента - про "газові" надзвичайні ситуації в регіонах

Все про економіку та фінанси

Заступник голови Офісі президента Кирило Тимошенко заявив, що обласні комісії ТЕБ і НС вводять в регіонах режим надзвичайної ситуації для вирішення технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу. За його словами, в сховищах країни достатньо блакитного палива для потреб населення та соціальної сфери, пише "РБК-Україна".

"Сьогодні звучить багато маніпуляцій у пресі та з вуст опозиційних політиків щодо тарифів на опалення. Також деякі "експерти" і ЗМІ розганяють паніку через проведення засідань обласних комісій ТЕБ і НС по оголошенню надзвичайних ситуацій з постачання газу в регіонах", - написав Тимошенко у Facebook.

Він зауважив, що комісії ТЕБ і НС збираються в областях тільки для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу.

Тимошенко також підкреслив, що газу в сховищах країни цілком достатньо для потреб населення і соціальної сфери. "Ніяких проблем з цим немає", - додав заступник голови ОП.

За його словами, НАК "Нафтогаз України" готовий до 15 жовтня підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери, включаючи школи, садочки, лікарні.

Тимошенко нагадав, що ціна на газ для населення становить 7,42 гривні за тисячу кубометрів і за цією ціною його отримують роздрібні постачальники і теплогенеруючі компанії.

Ціна на газ для потреб соціальної сфери - 16,8 гривні. Вона мати в собі ПДВ і тариф на транспортування, уточнив Тимошенко і закликав не розганяти паніку.

"Ціна на газ на ринку дійсно зашкалює, але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу. Серед іншого, за допомогою спецціни", - підкреслив він.