Прокуратура: в управління АРМА передані активи білоруського підприємства на 4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора повідомляє, що за клопотанням Подільської окружної прокуратури міста Києва в управління АРМА передано активи підприємства-резидента республіки білорусь на суму близько 4 млрд гривень:

"Окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою (ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання Республіканського унітарного підприємства «Бєлоруснафта». В рамках слідства правоохоронці досліджують діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння РФ під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

За клопотанням прокуратури судом арештовано корпоративні права підприємства - майже 1 млрд гривень статутного капіталу, а також нерухоме та рухоме майно орієнтованою вартістю 3 млрд грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими управління поліції Головного управління Нацполіції у м. Києві, за матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України".