Офіс генпрокурора передав для АРМА арештовані активи в справі Жеваго і його банку-банкрута

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора повідомив, що на підставі ухвали Печерського райсуду м. Києва в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів передано арештовані корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості у провадженні щодо розтрати грошових коштів банку "Фінанси та кредит" на суму понад 2,5 млрд грн.

До переданих активів увійшли оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу загальною площею понад 22 тис м кв.

"У разі ухвалення судового рішення про конфіскацію, активи та накопичені з відповідної суми відсотки будуть перераховані до державного бюджету. Зазначені активи належать кінцевому бенефіціарному власникові банку", - йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

За його даними, слідство встановило, що офшорна компанія, пов’язана із кінцевим бенефіціарним власником банку [Костянтином Жеваго, - ред.], у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між українським банком та іноземними банками укладено договори застави на суму понад 113 млн дол США. Цими договорами український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році через невиконання зобов’язань офшорною компанією, за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків українського банку близько 113 млн. доларів США, що на той час еквівалентно 2,5 млрд грн. Такі дії вплинули на ліквідність банку, що, зрештою, позначилося на його платоспроможності та сприяло початку процедури ліквідації фінустанови.

У рамках кримінального провадження повідомлено про підозру восьми особам: кінцевому бенефіціарному власникові, голові правління банку та керівництву фінустанови. Наразі триває процес з виявлення та передачі в АРМА активів осіб, причетних до кримінального правопорушення.

Коментар генпрокурора Ірини Венедіктової:

"Незважаючи на системний опір окремих високопоставлених посадовців, на превеликий жаль, в українських органах влади, нам вдалося добитися проміжного, але дуже чутливого результату в питанні розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит».

Прокурори Офісу Генерального прокурора на даний момент систематизують і аналізують отриману інформацію про таке втручання в роботу органів правопорядку і національних судів. Якщо ці дані знайдуть своє об`єктивне підтвердження і в кримінально-процесуальному аспекті, прокурори негайно внесуть відповідні відомості до ЄРДР щодо зазначених осіб, які відстоювали інтереси підозрюваних у цій справі.

Напередодні Офіс Генпрокурора передав до АРМА арештоване майно у провадженні про розтрату понад 2,5 млрд грн коштів банку «Фінанси та Кредит». Це активи, що належали кінцевому бенефіціарному власникові банку: корпоративні права, грошові кошти та 26 об`єктів нерухомості загальною площею понад 22 тис м кв, зокрема, оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу.

Хочу висловити окрему подяку всьому керівництву Агентства з розшуку та менеджменту активів, а саме Віталію Сигидину, Володимиру Павленку і Філіпу Проніну за злагоджену роботу і готовність приймати державні рішення. Також хочу подякувати керівництву Державної служби фінансового моніторингу України в особі її керівника Ігоря Черкаського".

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.