Один з керівників ФРС пішов у відставку на фоні скандалу щодо незаконної торгівлі акціями

Все про економіку та фінанси

Віце-президент Федеральної резервної системи США Річард Кларіда йде з посади за кілька тижнів до закінчення повноважень, пише FT, констатує Liga.net.

Кларіда достроково йде у відставку після того, як стало відомо, що він незаконно займався продажем акцій на початку пандемії. Чиновник приховав переведення суми від $1 млн до $5 млн із фонду облігацій до фонду акцій за лічені дні до рішення ФРС про екстрені заходи щодо підтримки фондового ринку.

Його відхід знаменує собою третю велику відставку високопосадовця ФРС за останні місяці через торговельну активність. Ерік Розенгрен і Роберт Каплан, які очолювали два регіональні відділення банку, пішли у відставку у вересні.

"Для центрального банку неймовірно погано, що три його високопосадовці йдуть у відставку протягом кількох місяців за порушення правил", – сказав колишній співробітник ФРС.

Торговий скандал уперше вибухнув у вересні, коли з`ясувалося, що минулого року Розенгрен та Каплан часто купували та продавали окремі акції, а також володіли частками у кількох інвестиційних фондах.

Скандальні причини звільнення Кларіда створюють "дефіцит довіри" до ФРС, що є небезпечним напередодні підвищення ключової ставки цього року, зазначають експерти газети.

Директор Центру фіскальної та грошово-кредитної політики Брукінгського інституту Девід Вессель зазначає, що подібні скандали серйозно підривають довіру до ФРС і створюють образ відомства як елітного інституту, який "працює швидше на банкірів, а не на благо суспільства".

Американський індекс S&P 500 знизився на початок 2022-го на 1,9% — це найгірший початок року з 2016 року. Ринки падають через побоювання, що ФРС США підвищить ставки швидше, ніж закладали інвестори. Goldman Sachs чекає від ФРС чотирьох підйомів ставки цього року. Зростання ставки очікується у березні, червні, вересні та грудні.

МВФ попередив країни, що розвиваються, про економічні проблеми через підвищення ставки ФРС.