Одеський припортовий завод залишився без постачальників газу на фоні рекордних цін

Все про економіку та фінанси

Сингапурська Dachex Shipping Pte. Ltd. відмовилася підписувати договір на переробку давальницької сировини з АТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ), оскільки вже після проведення конкурсу компанія нібито з`ясувала, що не може отримати ліцензію на постачання газу, заявив перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков, пише "БізнесЦензор".

Згідно з оприлюдненою топ-менеджером вимогою Dachex до ОПЗ повернути $100 тис. грошового забезпечення, сингапурська компанія звинуватила представників заводу в недбалості при складанні порядку проведення відбору замовника робіт з переробки давальницької сировини, який вона виграла.

Dachex заявляє, що відповідно до Правил поставки природного газу, Кодексу газотранспортної системи та інших нормативно-правових актів, компанія повинна мати ліцензію на поставку газу, оскільки повинна передавати його заводу як давальницьку сировина, а також бути постачальником технологічного газу для власних потреб. У той же час, Dachex, як нерезидент, не може її отримати.

"Залишається незрозумілим, навіщо АТ "ОПЗ" публічно заявляло про те, що нерезиденти України можуть нарівні з резидентами конкурувати за право бути замовником робіт з переробки давальницької сировини і допускало нерезидентів до участі в процедурі відбору, і тим більше визначило переможцем", - зазначено в документі. 

Як повідомлялося, Одеський припортовий завод призупинив свою роботу 19 вересня через відмову ТОВ "Агро Газ Трейдинг" поставляти газ для переробки на підприємстві. Керівництво ОПЗ заявляло про плани відновити роботу з 1 листопада, коли вступав в силу договір про постачання сировини з новим давальцем Dachex Shipping PTE.

У липні АТ "ОПЗ" вибрало переможцем конкурсу на постачання газу на давальницьких умовах маловідому сингапурську компанію Dachex Shipping PTE. Ltd. Компанія має статутний капітал у $10 тис. і спеціалізується на фрахтуванні суден, барж і катерів з екіпажем.

Снгапурська компанія повинна була змінити в цій ролі ТОВ "Агро Газ Трейдинг", яке постачало давальницький газ для ОПЗ з літа 2019 року, проте 5 серпня Господарський суд Одеської області за заявою "Агро Газ Трейдинг" заборонив ОПЗ укладати договір на переробку давальницької сировини та надання послуг з відвантаження готової продукції з новим постачальником. Однак вже 9 вересня той же суд свою заборону зняв. При цьому, як випливає з метаріалів справи, чинний договір на поставку газу між ОПЗ і "Агро Газ Трейдингом" закінчується 31 жовтня 2021 року.

ОПЗ у січні-червні 2021 року отримав чистий прибуток 434,01 млн грн проти чистого збитку 1,18 млрд грн за аналогічний період 2020 року. Його виручка збільшилася на 22,3% - до 1,26 млрд грн.

ПАТ "Одеський припортовий завод" випускає хімічну продукцію, а також займається перевалкою хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належить 99,5667% акцій ОПЗ, 0,0021% - ТОВ "Конкорд Капітал", іншим акціонерам-фізичним особам - 0,4312%.