Одеський припортовий завод призупиняє роботу

Все про економіку та фінанси

Одеський припортовий завод (ОПЗ) призупиняє роботу, повідомив в.о. першого заступника директора держпідприємства Микола Щуріков, пише Liga.net.

Згодом ОПЗ уточнив, що зупиняє виробництво через різке зростання ціни на газ і борг держпідприємства перед газорозподільної компанією "Одесагаз".

Держпідприємство заявило, що компанія-постачальник давальницької сировини "Агро Газ Трейдинг" повідомила ОПЗ про скорочення поставок газу через ситуацію на ринку природного газу.

"Через різку зміну кон`юнктури на ринку енергоносіїв, зокрема зростання ціни на природний газ, який необхідний для виробництва карбаміду, а також повільної динаміки зростання цін на карбамід, компанія "Агро Газ Трейдинг повідомила завод про зменшення поставок газу", – йдеться в коментарі.

Також держкомпанія повідомила про заборгованість компанії "Агро Газ Трейдинг" перед ОПЗ за вироблену продукцію, яка сягнула 140 млн грн.

"Як наслідок, в АТ "ОПЗ" виник борг перед газорозподільною компанією "Одесагаз", яка направила на підприємство рекомендації щодо самостійної зупинки заводу, аби уникнути аварійну зупинку з боку АТ "Одесагаз", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що для запобігання зайвих витрат оборотних коштів заводу, менеджмент ОПЗ прийняв рішення зупинити підприємство.

Із 1 листопада 2021 року ОПЗ планує почати роботу за давальницьким контрактом з новою компанією Dachex Shipping Pte Ltd, яка виграла конкурс в липні 2021 року.

На період тимчасової зупинки виробництва карбаміду ОПЗ має намір зосередитися на перевантаження аміаку, що надходить через аміакопровід.

Як повідомлялося, 14 липня 2021 року зареєстрована в Сінгапурі Dachex Shipping Pte Ltd було оголошено переможцем конкурсу з постачання давальницької сировини для ОПЗ. Ця компанія має змінити Агро Газ Трейдинг, яка поставляла газ для ОПЗ з літа 2019 року. Контракт з нею закінчується 31 жовтня 2021 року.

У січні-червні 2021 року ОПЗ отримав чистий прибуток 434 млн грн в порівнянні зі збитками 1,2 млрд грн за аналогічний період 2020 року. Виручка збільшилася на 22,3% – до 1,26 млрд грн.