Одержувачі субсидій повинні будуть пройти нову перевірку, - Шмигаль

Все про економіку та фінанси

Цього року всі отримувачі субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, починаючи з травня, повинні будуть подати заявки і декларації для того, щоб надалі отримувати допомогу. Торік всім одержувачам субсидій вона була призначена на новий період автоматично, без звернень громадян. Про це прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час засідання Кабміну, пише "БізнесЦензор".

"Починаючи з травня одержувачі субсидії повинні будуть подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде подавати протягом наступних п`яти місяців. Зробити це можна в тому числі онлайн або по пошті", - сказав Д. Шмигаль.

За його словами, для 100% отримувачів субсидії будуть надаватися в грошовій формі.

"Також вводяться нові правила щодо тих, кому субсидії призначатися не будуть. Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку понад 100 тис. грн, купуєте нове авто або валюту одноразово на суму понад 50 тис. грн, вам субсидію, звичайно, не призначать", - додав глава Кабміну.

Раніше Мінсоцполітики оприлюднило нові форми Заяви про призначення і надання житлової субсидії та Декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Зокрема, в новому варіанті декларації потрібно надати інформацію про наявність у домогосподарства, а також членів сім`ї зі складу домогосподарства, незалежно від реєстрації їх місця проживання, коштів на депозитних рахунках в розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, потрібно вказати інформацію про покупку готівкової або безготівоковї валюти, банківських металів на суму понад 50 тис. грн за останній рік.

Також уточнено ряд пунктів при подачі декларації про витрати і доходи для отримання субсидій. Зокрема, тепер потрібно буде вказувати всі транспортні засоби у власності заявника, а не тільки автомобілі, як було раніше.

У декларації також потрібно вказувати дані про покупку цінних паперів, фінансових інструментів, віртуальних активів, транспортних засобів, про внески в статутний капітал акціонерних товариств, благодійні внески, наданих позиках на суму понад 50 тис. Грн за останній рік.

Також в декларації потрібно буде вказати дані про суми сплачених аліментів особами зі складу домогосподарства, про наявність в їх власності житла, а в разі перебування за кордоном - уточнювати причину.