OCCRP: глава ВТБ володіє в Європі нерухомістю на $130 млн

Все про економіку та фінанси

Глава підсанкційного російського банку ВТБ Андрій Костін, який сам перебуває під санкціями США та Євросоюзу, через підставних осіб володіє елітною нерухомістю в Європі та Росії на суму близько $130 млн. Про це йдеться у розслідуванні OCCRP, констатує "НВ".

За даними журналістів, довіреною особою банкіра є громадянин Канади Ерік Уайт. Як з’ясувалося завдяки «архіву Пандори», Уайту належить мережа офшорних компаній на Британських Віргінських островах і Кіпрі. На ці компанії записана елітна нерухомість, якою Костін може володіти в обхід санкцій.

Серед активів, пов’язаних із компаніями зазначеного громадянина Канади, журналісти називають готель Tannenhof в австрійських Альпах, віллу під Сен-Тропе, квартири в Парижі та Москві, а також готельний комплекс у Тверській області та особняк із виноробною у Криму.

Також компанії, пов’язані з Уайтом, володіли частками у російських франшизах Burger King та KFC. На початку липня власник франшизи KFC у Росії продає мережу місцевому покупцю. Burger King у березні заявляв, що припиняє підтримку мережі ресторанів у Росії на рівні операцій, маркетингу та ланцюжка поставок.

OCCRP зазначає, що про самого Уайте відомо не так багато. Він син канадського комуніста Берта Уайта, вперше приїхав до СРСР у 1966 році та здобув освіту в інтернаті для дітей закордонних комуністичних лідерів Інтердом. Після школи він навчався у МДУ, потім повернувся до Канади та зайнявся бізнесом.

Сам Ерік Уайт у 2015 році отримав громадянство Кіпру та купив віллу по сусідству з будинком топменеджера колишньої кіпрської «дочки» ВТБ Володимира Попова.