Обсяг ринку землі за півроку - 5,3 млрд грн, середня ціна - 40 тис грн за гектар

Все про економіку та фінанси

Міністерство аграрної політики та продовольства наводить дані, що за 6 місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу своїх ділянок.

У грудні порівняно з листопадом обсяги ринку землі зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців від запуску ринку, щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів впродовж грудня. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га.

Найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого селянського господарства (32,6 тисяч угод).

За сукупною площею проданих земель дві третини - це товарна сільськогосподарська земля (102,4 тисячі га), ще третина – земля ОСГ.

У розподілі за типом угідь більша частина проданих земель – це рілля (86,2%), частка сіножатих та пасовища становлять лише 10,6%, а всі інші типи та суміші різних типів угідь становлять лише 3,2% від площі землі в обігу.

За даними, що вносяться при реєстрації угод купівлі-продажу середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис грн за гектар.

У середньому за перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа укладених угод складає 155 тисяч га (0,375% від площі сільгоспземель в Україні).

Найактивнішою є Харківська область, де продано 1% від загальної площі сільськогосподарської землі в обігу, далі Херсонська область – 0,7%. В аутсайдерах – Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано всього 0,1% землі.

Водночас, ціна продажу землі у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%).