Обсяг проектів ЄІБ у держсекторі України - 5,2 млрд євро

Все про економіку та фінанси

25 січня представники Мінфіну та Європейського інвестиційного банку здійснили черговий перегляд портфеля спільних проектів.

Як зауважує Міністерство фінансів, у ході обговорення питань учасники розглянули поточний стан з підготовки та реалізації спільних проектів, а також узгодили план заходів на наступний період. Зокрема, було обговорено питання в рамках проектів, які наразі час реалізуються в Україні, а також узгоджено подальші кроки щодо їх усунення.

Заступник міністра фінансів Олександр Кава зазначив, що ресурси, які надає ЄІБ є важливим джерелом фінансування проектів розвитку держави. «Кредитні кошти ЄІБ дозволили уряду реалізувати низку важливих проектів з соціально-економічного розвитку України та підвищити якість життя для наших громадян. На сьогодні портфель проектів ЄІБ в державному секторі є найбільшим серед міжнародних фінансових організацій, з якими співпрацює Уряд України», - додав заступник Міністра.

Окрім того, сторони обговорили можливості реалізації за кредитні кошти ЄІБ проекту із запуску швидкісних електропоїздів з Києва до Лисичанська (Луганської області) за 7 годин, завдяки фінансування модернізації та електрифікації залізниці на ділянці Сіверськ – Новозолотарівка – Лисичанськ.

Починаючи з 2004 року загальний обсяг наданих Європейським інвестиційним банком фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі складає більше 7,5 млрд євро. На сьогодні проектний портфель ЄІБ у державному секторі складає 25 проектів загальним обсягом 5,2 млрд євро, ще 3 проекти загальною вартістю 570 млн євро знаходяться на стадії ратифікації фінансових угод.

Спільні з Європейським інвестиційним банком проекти спрямовані на покращення стану автомобільних доріг України, модернізацію енергетичної галузі, розвиток муніципальної, авіаційної та залізничної інфраструктури, розвиток транспортної логістики, енергоефективність громадських будівель у містах України, створення центрів професійної освіти, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення соціальної інфраструктури Донецької і Луганської та ряду інших регіонів України.