ОАСК скасував порядок проведення конкурсу на посаду глави САП

Все про економіку та фінанси

Окружний адмінсуд м. Києва (ОАСК) заявив, що скасував порядок проведення конкурсу на голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це рішення йдеться на сайті суду. Проте рішення ОАСК не набуде чинності без рішення апеляційної інстанції, заявили в Центрі протидії корупції, пише Liga.net.

Як зазначається, ОАСК завершив розгляд справи про законність порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП та дійшов висновку, що конкурсна комісія, яка його прийняла, була позбавлена повноважень робити це. "При цьому законодавчо не було визначено орган, якому такі повноваження передавалися б", – йдеться у повідомленні.

Суд констатував наявність прогалини у законодавстві щодо особи, уповноваженої визначати порядок проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. У зв`язку з цим ОАСК "дійшов висновку про відсутність відповідного повноваження у конкурсної комісії та протиправності прийняття нею порядку роботи".

Сьогодні повідомлялося, що дипломати США та інших країн G7 візьмуть участь у Комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 21 грудня, пише "Європейська правда".

"З нетерпінням чекаємо на участь в Комісії з відбору керівника САП 21 грудня. Це може стати великим досягненням року в боротьбі України з корупцією. Українці хочуть реформ, потужну САП. Вони не хочуть корупції" - йшлося у повідомленні посольства США в Україні у Twitter.

P.S.

Офіс президента оприлюднив коментар щодо рішення ОАСК, яким скасовано порядок проведення конкурсу на посаду глави САП:

"Позиція Президента та Офісу Президента України щодо конкурсу для добору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є незмінною і вже неодноразово озвучувалась. Ми максимально зацікавлені в тому, щоб конкурсна комісія завершила всі необхідні процедури до кінця року, визначивши найбільш гідного кандидата на посаду керівника САП. Для цього комісія має всі необхідні можливості. Станом на сьогодні можна констатувати, що конкурсний відбір здійснювався відповідно до чинного законодавства.

Звичайно, ми побачили повідомлення про рішення Окружного адміністративного суду міста Києва за позовом одного з колишніх працівників НАБУ щодо процедурних аспектів проведення цього конкурсного відбору. Але наголошуємо, що це рішення суду не є остаточним і його буде детально проаналізовано щодо відповідності вимогам закону. Після цього можна буде робити ґрунтовні висновки стосовно такого рішення. Втім, уже зараз можна впевнено сказати, що п’ятий – завершальний – етап конкурсу може й має відбутися вчасно, згідно з тими календарними орієнтирами, які визначила конкурсна комісія.

І Президент, і Офіс Президента, і вся владна команда очікують на успішне завершення як цього етапу конкурсу, так і загалом відбору керівника САП. Не бачимо підстав для затягування конкурсу".