NYT: у Білому домі немає єдиної позиції щодо конфіскації російських активів

Все про економіку та фінанси

Серед чиновників адміністрації президента США наразі немає згоди щодо того, чи варто конфісковувати підсанкційні російські активи і спрямовувати їх на відновлення України. Деякі посадовці у Білому Домі вважають, що це підірве інвестиційну привабливість США, пише The New York Times, констатує zn.ua.

За інформацією видання, у Білому домі тривають обговорення того, чи варто США приєднуватись до конфіскації активів росіян та російських компаній, які потрапили під санкції та були заморожені в США. І наразі США не мають твердої позиції щодо долі активів. Кілька високопоставлених чиновників на умовах анонімності повідомили, що ці суперечки наразі не дали результату і рішення поки не прийняте.

Один із чиновників США висловив занепокоєння, що хоча вилучення коштів було б задовільним і виправданим, але могло негативно вплинути на репутацію США як найбезпечнішого місця у світі для того. Зокрема, міністерка фінансів США Джанет Єллен застерігає, що через цю конфіскацію країни можуть не захотіти зберігати свої резерви в доларах, побоюючись, що в майбутніх конфліктах США та їхні союзники конфіскують кошти.

Нагадаємо, конфіскацію і передачу Україні заморожених російських активів активно обговорюють у Європейському Союзі. 30 травня це підтримала Європейська Рада, а Єврокомісія працює над спрощенням процедури конфіскації. Зокрема Єврокомісія планує дозволити таку конфіскацію навіть без рішення суду.