NYT: санкції США проти Росії вдарять по всій споживчій електроніці

Все про економіку та фінанси

За даними джерел The New York Times, Мінторг США почав підготовку до санкцій у разі вторгнення Росії в Україну. Вашингтон може заборонити експорт будь-яких споживчих товарів, що використовують вироблену або розроблену в США електроніку, пише "РБК-Україна".

Подібні санкції будуть поширюватися на телефони, комп`ютери, холодильники, посудомийні машини та іншу електроніку, в тому числі вироблену в Європі, Південній Кореї та інших зарубіжних країнах.

За даними NYT, місяць тому радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван створив міжвідомчу робочу групу, що відповідає безпосередньо йому і вивчає можливі заходи протидії на випадок нападу Росії в Україну. До складу групи увійшли представники Ради з національної безпеки США, спецслужб країни, Міноборони, Держдепартаменти, Мінторгу, Міненерго та Міністерства національної безпеки.

Серед інших розглянутих санкцій джерела NYT відзначають:

- заходи проти найбільших російських фінансових інститутів, що покладаються на міжнародні грошові перекази;
- санкції на російські винищувачі, системи ППО і протисупутникової оборони і космічні системи;
- обмеження на інноваційні технології, такі як штучний інтелект і квантові обчислення.

За даними видання, в минулі тижні Білий дім провів оцінку санкцій, накладених в Москву під час президентства Барака Обами у зв`язку з окупацією Криму. За її підсумками було зроблено висновок, що обмеження завдали шкоди російській економіці, але не досягли ключової стратегічної мети - змусити російську владу покинути Україну.