Нуланд: США очікують зупинки Nord Stream 2 у разі нападу РФ на Україну

Все про економіку та фінанси

Вашингтон очікує на зупинку російського проєкту «Північний потік-2» у разі відкритого вторгнення Росії до України, заявила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд, пише zn.ua.

«Я думаю, що якщо президент Путін вторгнеться в Україну, то ми чекатимемо , що газопровід буде зупинено», - повідомила вона, виступаючи на слуханнях у Комітеті сенату США із закордонних справ.

Як саме це має бути зроблено, Нуланд не уточнила. Станом на сьогодні російський трубопровід добудований та готується до проходження сертифікації. Водночас, санкцій проти нього у проєкті оборонного бюджету на 2022 фінансовий рік немає.

Тим часом Bloomberg із посиланням на санкційні плани Білого дому повідомляє, що Вашингтон планує звернутися до Берліна для зупинки трубопроводу.

За словами Вікторії Нуланд, новий уряд Німеччини вже готовий «вжити заходів» щодо газопроводу, якщо ситуація на українсько-російському кордоні загостриться.

При цьому радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі заявив, що незапущений газопровід Nord Stream 2 є, скоріше, не інструментом впливу Кремля на Європу, як стверджує більшість політиків та експертів на Заході, а важелем для тиску на самого Путіна, аби той не прийняв рішення вторгатися в Україну, пише "Укрінформ".

«Що стосується Nord Stream 2, факт полягає в тому, що зараз газ не транспортується через цей трубопровід. Це означає, що він не працює. Це також означає, що він не є важелем впливу для Путіна, однак насправді є важелем впливу для Заходу»,- заявив радник Байдена.

Він пояснив свою позицію тим, що в разі, «якщо Володимир Путін хоче, аби газ проходив по цій трубі, то він, можливо, не захоче ризикувати і вторгатися в Україну».

Салліван також підтвердив, що Nord Stream 2 був предметом «інтенсивних дискусій» між США й Німеччиною – у тому числі кабінетом, який складає свої повноваження, а також з новим урядом ФРН – у контексті «потенційного вторгнення» Росії в Україну.