Нуланд: США готові брати участь у переговорах щодо Донбасу

Все про економіку та фінанси

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд запевнила, що Сполучені Штати готові підтримувати різні формати переговорного процесу для врегулювання збройного конфлікту в Донбасі, пише zn.ua.

«Ми готові повторно брати участь у будь-якому вигляді - чи то в нормандському форматі або знову в паралельній підтримці, якщо наша сторона побачить спосіб, яким ми можемо допомогти», - заявила Нуланд уу ході виступу на конференції YES Brainstorming у Києві в п`ятницю, 10 вересня.

Дипломат нагадала, що адміністрація Барака Обами підтримувала нормандський формат. Однак результат цих зусиль Нуланд охарактеризувала як не надто значний.

«Ми говорили з Москвою і Києвом, щоб спробувати підтримати, закрити прогалини і додати нашу частку креативності. Ці зусилля незначно просунулися», - зазначила заступницяк голови Держдепартаменту.

Нуланд повідомила, що їй відомо про зустріч політичних радників лідерів нормандської четвірки, що відбулася днями і в якій брали участь голова Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

«Зустріч була принаймні більш позитивною в тоні. Якщо цей процес оживе й отримає якесь життя - ми готові допомогти», - запевнила дипломат.

Під час переговорів у Білому домі Володимир Зеленський запропонував Джо Байдену новий формат переговорів щодо Донбасу за участю США.

У спільній заяві Зеленського і Байдена за підсумками переговорів сказано, що США підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включаючи Нормандський формат, щодо врегулювання збройного конфлікту в Донбасі, розв`язаного Російською Федерацією. При цьому Мінські домовленості в документі не згадуються.