Нуланд розповіла про угоду США та Німеччини щодо "Північного потоку-2"

Все про економіку та фінанси

Угода, підготовлена США та ФРН, передбачає, що німецька сторона буде готова вживати заходів у разі, якщо Росія використовуватиме постачання енергоносіїв для чинення тиску на інші країни або здійснюватиме агресивні дії проти України, заявила заступник держсекретаря Вікторія Нуланд, констатує "Інтерфакс-Україна".

"ФРН зобов`язалася вживати заходів на національному рівні, а також домагатися заходів на рівні ЄС, зокрема санкцій, якщо Росія використовуватиме енергетику як зброю або здійснюватиме агресивні дії проти України", - сказала вона в середу на слуханнях в сенатському комітеті із закордонних справ.

За словами Нуланд, такі заходи будуть націлені на те, щоб "обмежити російський експорт енергоносіїв до Європи". 

Як повідомляють інформагенції AP та AFP, Німеччина та США владнали суперечку про газогін "Північний потік-2", яка тривала кілька років. Домовленість передбачає, що одночасно з експлуатацією газопроводу транзит російського газу через українську ГТС має бути продовжений на 10 років, констатує DW.

"Це погана ситуація і поганий трубопровід, але ми маємо допомогти захистити Україну, і я відчуваю, що ми зробили деякі значні кроки в цьому напрямку", - заявила Нуланд.