Нуланд: Китай шантажував Україну скасуванням поставок вакцин

Все про економіку та фінанси

У Держдепі США заявили, що влада Китаю скасувала постачання вакцин Україні через те, що та проголосувала в ООН за резолюцію по Сіньцзяну. Про це повідомила заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, пише zn.ua.

"Україна стала жертвою Китаю, коли проголосувала в Раді ООН з прав людини за резолюцію по Сіньцзяну. Доставка 500 тисяч вакцин від коронавірусу з Китаю була скасована", - сказала Нуланд на онлайн-конференції Американської ради з Німеччини - що базується в Нью-Йорку неурядової організації.

"Це використання вакцин як зброї", - підкреслила Нуланд, додавши, що США, мають намір протистояти цьому.

 

Посольство Китаю в Україні стверджує, що Пекін не тиснув на Київ і не вимагав відкликати підпис з-під заяви про порушення прав людини у Синзцяні, погрожуючи зривом поставок вакцини від коронавіруса. При цьому влада КНР схвально відгукується про про цей крок України.

«Ми взяли до уваги, що Україна відкликала свій підпис під антикитайською заявою, підписаною на 47-й сесії Ради ООН з прав людини... Рішення української сторони продемонструвало власну незалежну, самостійну, засновану на фактах позицію..., що ми також вітаємо», - йдеться в заяві, поширеній посольством КНР 26 червня.

«Китай не надає вакцини або інші протиепідемічні засоби іншим країнам в обмін на певну вигоду, не має ніяких геополітичних цілей і не висуває жодних політичних умов», - запевнили в посольстві, підкресливши, що поставки вакцин в Україні будуть продовжені.

Проект заяви про переслідування уйгурів та інших мусульман у Пекіні охарактеризували як «втручання невеликого числа західних держав у внутрішні справи Китаю».

Раніше повідомлялося, що Китай погрожував Україні, щоб вона відмовилася від підтримки документу, який дозволяє перевірити дотримання прав людини в західному регіоні Китаю Сіньцзяні.

За повідомленням АР, Україна приєдналася до заяви 40 країн, представленому Канадою на засіданні Ради з прав людини в Женеві у вівторок із закликом Китаю дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Синьцзяна.

Деякі правозахисні організації заявляють про жорстоке поводження з боку Китаю в мусульманських уйгурів та інших людей в регіоні.

"У четвер Україну вилучила своє ім`я зі списку держав, що підтримують, після того, як китайська влада попередила Київ, що вони заблокують заплановану поставку не менше 500 000 доз вакцин проти COVID-19 в Україні", - анонімно повідомили виданню дипломати двох країн.

Навесні США, Канада, Великобританія і ЄС ввели санкції відносно китайських чиновників, звинувативши їх у причетності до порушень прав уйгурів. Китай відповів дзеркальними заходами.

В Україні почалася вакцинація китайською вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech, яку раніше вакцинують маломобільні групи населення, людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядають.

До початку травня 2021 року тодішній міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що Україна отримала близько 1,2 мільйона доз вакцини CoronaVac від китайського Sinovac Biotech. Цей показник був значно нижче раніше запланованих 1,9 мільйона. У травні Степанова на посаді замінив його заступник Віктор Ляшко.

25 червня посли країн "Великої сімки" прокоментували в Twitter зустріч з міністром охорони здоров`я України Віктором Ляшко.

"Посли G7 під час зустрічі з Ляшко підтвердили свою готовність допомогти Україні реалізувати програму вакцинації та підтримати її відновлення від пандемії COVID-19", - йдеться в повідомленні.