Nord Stream 2: Байден обіцяв Зеленському санкції проти РФ у разі загроз Україні

Все про економіку та фінанси

США підтвердили готовність використовувати санкційну політику в разі загрози енергетичній безпеці України після запуску газопроводу «Північний потік-2», повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів з американським лідером Джо Байденом, пише zn.ua.

«Я знаю, що є бажання США, те, що я сьогодні чув, якщо порушуватимуться українські права і, якщо порушуватиметься питання енергетичної безпеки, Сполучені Штати будуть готові до застосування санкційної політики», - зазначив він в етері телеканалу «Україна 24».

За словами Зеленського, він розповів Байдену про плани України боротися з енергетичною зброєю Кремля.

«Я сказав президенту (Байдену - ред.) дуже відкрито, що ми, незважаючи ні на що, боротимемося з цією енергетичною зброєю», - додав він.

Напередодні зустрічі Зеленського і Байдена видання Bloomberg наголошувало, що візит президента України до США супроводжує напруженість навколо «Північного потоку-2».

Німеччина і США декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту. Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проєкту Кремля.

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу мають бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».